انتخاب رشته 2024 دانشگاه های ترکیه

انتخاب رشته 2024 دانشگاه های ترکیه

همانطور که از شواهد مشخص است، امسال خبری از آزمون یوس دانشگاه های ترکیه نیست!

در تمامی سالهای گذشته چه هنگامی که اسمی از آزمون تی ار یوس وجود نداشت و چه هنگامی که تصمیم به برگزاری آزمون تی ار یوس گرفته شد، تقریبا تمامی دانشگاه های دولتی کشور ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی آزمون یوس برگزار میکردند و حداکثر ظرفیت انتخاب رشته هر دانشگاه مبنی بر نتایج آزمون یوس آن دانشگاه بود و حداقل درصدی به نتایج آزمون های sat و tr yos داده میشد. اما امسال قضیه متفاوت است!

جایگزینی آزمون tr yos به جای آزمون یوس دانشگاه ها

از امسال یعنی سال 2024 برای پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته ها آزمون یوس مخصوص هر دانشگاه برگزار نمیشود و بجای آن به نتایج آزمون tr yos و sat و دیپلم دبیرستان اکتفا میشود.

آزمون تی آر یوس tr yos چیست؟

آزمون تی آر یوس به عبارتی همان آزمون یوس است، اما به طور مرکزی. اگر قبلا آزمون یوس در هر دانشگاه به طور جداگانه برگزار می شد و متقاضی مجبور به ثبت نام و دادن چندین آزمون یوس در چند دانشگاه بود، اکنون با ثبت نام و دادن آزمون یوس مرکزی یا tr yos و نتیجه ی آن در همه  دانشگاه های دولتی ترکیه انتخاب رشته کنید و دیگر نیازی به دادن چندین آزمون یوس نیست.

مباحث این آزمون شامل ریاضی 1 و هوش است و در طول سال چندین بار برگزار میشود.

  • آزمون tr yos
  • آزمون sat
  • دیپلم دبیرستان

چگونه در آزمون  tr yos ثبت نام کنیم؟

مجموعه ی یوستانبول ثبت نام آزمون تی آر یوس را برای شما انجام میدهد. با قرار دادن مدارک لازمه و پرداخت کارمزد و هزینه ثبت نام ما ثبت نام شما را انجام خواهیم داد و شما میتوانید مراحل ثبت نام آزمون را از ایمیل خود پیگیری کنید.

تاریخ های آزمون تی آر یوس را از طریق این لینک پیگیری کنید.

ثبت انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 2024

انتخاب رشته یکی از اساسی ترین و حساس ترین کارهای مهاجرت تحصیلی است بطوری که آینده و نتیجه تمامی تلاش های شما را رقم میزند و چه بهتر که این کار به دست فردی با تجربه و دانش کافی سپرده شود.

 برای اطلاع از تاریخ انتخاب رشته 2024 دانشگاه های ترکیه کلیک کنید

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up