رشته مهندسی هوافضا چیست؟

 آزمون tr yos راهی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته هوا فضا است.

تحصیل رشته مهندسی هوا فضا در ترکیه چگونه است؟

صنعت هوانوردی روز به روز به رشد خود ادامه می دهد و بسیاری از برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی به دانشجویان در دانشگاه ها داده می شود تا پرسنل واجد شرایط را به دست آورند.

هدف دپارتمان مهندسی هوافضا آموزش افرادی است که اصول اولیه مهندسی را بپذیرند، در صنعت هوانوردی و فضایی مشارکت و بهره مند شوند، خلاق و مجهز باشند و آنها را وارد این بخش کنند.

از جمله ویژگی های اصلی مورد نیاز برای دانشجویانی که برای انتخاب رشته مهندسی هوافضا مورد نیاز هستند، علاقه و کنجکاوی در مورد بخش های هوانوردی و فضایی، علاقه مندی به ریاضیات و فیزیک و منضبط بودن است.

مدت زمان تحصیل در رشته مهندسی هوافضا چند سال است؟

تحصیلات 4 ساله در مقطع کارشناسی در گروه مهندسی هوافضا ارائه می شود. برای فارغ التحصیلی، دانشجویان باید 240 واحد ECTS را بگذرانند و شرایط فارغ التحصیلی دانشگاه خود را برآورده کنند.

دروس مهندسی هوافضا دز دانشگاه های ترکیه چیست؟

دانشجویان دپارتمان مهندسی هوافضا در طول عمر تحصیلی 8 ترم خود با دوره های مفصلی در مورد مهندسی، هوانوردی و بخش ها و علوم از راه دور مواجه خواهند شد.

  • فیزیکی
  • شیمیایی
  • ریاضی
  • ترمودینامیک مهندسی
  • علم مواد
  • مکانیک مواد
  • مکانیک پرواز
  • مبانی انتقال حرارت اصول الکترومغناطیسی
  • مقدمه ای بر ارتباطات بی سیم

آنها مسئول بسیاری از دوره ها، به ویژه دوره های 4 ساله خواهند بود. اگر این دوره ها را با موفقیت بگذرانند، «لیسانس مهندسی هوافضا» را کسب خواهند کرد. به افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت می کنند عنوان «مهندس هوافضا» داده می شود.

فارغ التحصیل مهندسی هوافضا چه می کند؟

مهندسان هوافضا مطالعات تحقیق و توسعه را با استفاده از اجزای سازنده سیستم ها، شرکت در تولید، توسعه، تجزیه و تحلیل و طراحی خودرو و انجام تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه انجام می دهند.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان مهندسی هوافضا چیست؟

پس از فارغ التحصیلی، مهندسان هوافضا می توانند در بسیاری از موسسات مختلف هوانوردی جایگاهی پیدا کنند. فارغ التحصیلان می توانند در بسیاری از مکان ها شغل پیدا کنند، به ویژه در موسسات دولتی، نیروهای مسلح ترکیه، شرکت های هواپیمایی و انجمن هوانوردی ترکیه.

داوطلبانی که برنامه های شغلی خود را در این راستا انجام می دهند می توانند آگهی های استخدامی در سایت Kariyer.net را بررسی کرده و نسبت به آگهی های مناسب اقدام کنند.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up