دانشگاه مارمارا

معرفی دانشگاه مارمارا

دانشگاه مارمارا ، واقع در قسمت آسیایی استانبول و در منطقه اوسکودار قرار دارد . دانشگاه مارمارا دانشگاهی بین المللی است و جزو برترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه محسوب میشود. برای اولین بار در ژانویه سال ۱۸۸۳ توسط صبحی پاشا به عنوان کالج عالی تجارت حمیدیه ساخته شد. در آن زمان این کالج اولین موسسه ای بود که دروس اقتصاد و بازرگانی را تدریس می کرد. با گذشت زمان به دانشکده علوم تجاری تبدیل شد و سپسدر ژوئیه سال ۱۹۸۲ معادل مرداد سال ۱۳۶۱ با تایید هیئت وزیران با چند مدرسه پزشکی و دندان پزشکی ادغام شد و دانشگاه مارمارا کنونی ساخته شد .

دانشکده ها :

دارای ۱۴ دانشکده، ۹ مدرسه ی فنی و حرفه ای و ۱۱ موسسه است . این دانشگاه دارای دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، حقوق، اقتصاد و علوم اداری، هنر و علوم، هنرهای زیبا، الهیات، مهندسی، فنی و مهندسی، ارتباطات و علوم بهداشت می باشد.

دانشجویان و زبان تحصیل در دانشگاه مارمارا :

کادر علمی این دانشگاه به ۳ هزار نفر می رسد . بیش از ۵۷ هزار دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. از این تعداد دانشجو ۴۴هزار و ۶۶۱ نفر در مقطع کارشناسی، ۷هزار و ۴۰۶ نفر در مقاطع تحصیلات عالی و یک هزار و۳۵۴ نفر دانشجو خارجی از ۷۳ کشور مختلف می باشند.

دانشگاه مارمارا اولین دانشگاه چند زبانه در ترکیه است. دانشجویان در دانشکده های پزشکی، دندان پزشکی و مهندسی به زبان های ترکی و انگلیسی و در دانشکده های اقتصاد و علوم اداری به چهار زبان ترکی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی تحصیل می کنند .

سطح علمی :

دانشجویان و اساتید این دانشگاه رقابت زیادی در زمینه های مختلف مانند هنرهای زیبا، حقوق و پزشکی با یکدیگر دارند و این امر موجب افزایش سطح علمی دانشگاه شده است . علاوه بر آن این دانشگاه به توسعه ارتباطات بین المللی اهمیت ویژه ای می دهد. مارمارا جزء اولین دانشگاه هایی بود که عضو انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) شد. همچنین این دانشگاه با دیگر دانشگاه های سراسرجهان همکاری های زیادی دارد و این همکاری ها در افزایش سطح علمی تاثیر زیادی دارد .

دانشگاه مارمارا

امکانات :

پردیس های دانشگاه خدمات و امکانات رفاهی، رستوران ، اغذیه فروشی و امکانات ورزشی را در اختیار دانشجویان قرار میدهد. این امکانات شامل زمین های والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، سالن های رقص و تناسب اندام، استخر های سرباز و سرپوشیده می باشد .

رتبه این دانشگاه :

این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ رتبه ۹۱۲ جهانی و رتبه ۲۱۲ را در بین بهترین دانشگاه های آسیا و رتبه ۱۶ بهترین دانشگاه ترکیه را کسب کرد.

پذیرش دانشجوی خارجی :

پذیرش دانشجوی خارجی برای مقطع لیسانس ، با آزمون یوس امکان پذیر است . این دانشگاه همچنین با آزمون اس ای تی هم دانشجوی خارجی میپذیرد . اما این مسئله بستگی به سیاست های پذیرش دانشجوی خارجی ، در هر سال تحصیلی دارد .

برای گرفتن اطلاعات بیشتر و مشاوره پیام دهید.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up