یوس چیست

آزمون یوس

آزمون یوس چیست ؟  YOS ( یوس ) مخفف کلمه‌ «Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı» و یا ( امتحان دانشجویان خارجی ) است . آزمون یوس بصورت سالانه از سوی دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه برگزار می­‌گردد . این آزمون مختص متقاضیانی است که تابعیت ترک نداشته و قصد دارند در کشور ترکیه در مقطع لیسانس و یا در رشته های پزشکی و دندان پزشکی تحصیل کنند .این آزمون به صورت سالانه توسط دانشگاه های مختلف و به طور اختصاصی توسط هر دانشگاه برگزار میشود .

یوس چیست

موارد امتحانی

موارد امتحانی این آزمون شامل سوالات ریاضی ، سوالات هندسه و سوالات هوش است . در معدودی از دانشگاه ها این آزمون با مباحث بیشتری ( مثل فیزیک و زیست و…) برگزار میشود ( یوس دانشگاه ازمیر ) .

سطح سوالات هم سطح با سوالات دبیرستان ایران است .

تعداد سوالات این آزمون به طور میانگین 80 سوال است.

زبان آزمون یوس

به هنگام آزمون نیاز به ارائه هیچ مدرک زبان انگلیسی و یا ترکی نخواهید داشت . هنگام ثبت نام در این امتحان شما انتخاب می کنید که دفترچه سوالات یوس شما به چه زبانی صادر شود . ضمن انکه صورت اکثر سوالات به حالت عبارات ریاضی است و برای فهم آنها هیچ مشکلی نخواهید داشت .

ثبت نام آزمون یوس

ثبت نام ازمون یوس دانشگاه های ترکیه به طور معمول از بهمن ماه شروع خواهد شد و تا اواسط فروردین ماه ادامه خواهد داشت . مبلغ ثبت نام در هر دانشگاه متفاوت و متغییر است . برای ثبت نام در آزمون یوس میتوانید از طریق مجموعه ی یوستانبول با کمترین کارمزد اقدام کنید . برگزاری ازمون یوس در دانشگاه های مختلف نیز از اردیبهشت تا تیر ماه به طول می انجامد .

کتابهای آزمون یوس

برای آمادگی در ازمون یوس میتوانید از منابع موجود استفاده کنید . این منابع شامل کتابهای تست و درسنامه برای دروس هوش و ریاضی و هندسه هستند. این کتابها به زبانهای انگلیسی ، فارسی و ترکی در دسترس هستند .

برای خرید کتابهای آزمون یوس اینجا کلیک کنید.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up