در این پست قصد داریم شما دوستان عزیز رو در زمینه شروع مطالعه برای آمادگی در آزمون یوس راهنمایی کنیم.

آشنایی کوتاه با آزمون یوس ترکیه :

آزمون یوس ، آزمون ورود به دانشگاه های ترکیه در مقطع لیسانس و همچنین رشته های پزشکی دندان پزشکی و داروسازی برای دانشجویان خارجی هست. افراد بسیاری که از دوره دبیرستان فکر مهاجرت تحصیلی در ترکیه رو در سر دارند و یا افرادی که کنکور ایران را دادند و نتیجه دلخواه را نگرفتند ، شانس خود را برای این آزمون امتحان میکنند. چرا که شانس قبولی این افراد در آزمون یوس برای تحصیل در رشته های پزشکی و … در دانشگاه های ترکیه بالاتر است.

آزمون یوس شامل سه مبحث ریاضی ، هوش و هندسه است و داوطلبان با تسلط بر روی این مباحث میتوانند نمره ی خوبی را از این آزمون کسب کنند.

چگونگی شروع مطالعه برای آزمون یوس

انتشارات بسیاری برای مطالعه و تست زنی در آزمون یوس وجود دارند. از جمله کتب انتشارات پوزا ، کتب انتشارات متروپل ، چاغداش ، گالاتا ، کوارک و تی نی تی ، یوس کوییز و …

این کتب به میزان کافی تست های آزمایشی ، تمرینی و آموزشی را برای موفقیت در آزمون یوس در خود جای دادند و تنها تلاش مستمر شما داوطلبان عزیز تعیین کننده موفقیت و یا عدم موفقیت شما میباشد.

کتب این انتشارات شامل کتب درسنامه ، کتب بانک سوال ، کتب سوالات آزمایشی آزمون یوس ، کتب مجموعه آزمون های یوس سالهای اخیر و .. است. و شما میتوانید در طول دوره آمادگی برای آزمون بر طبق نظر مشاور تحصیلی از کتابهای متفاوت این انتشارات برای موفقیت بیشتر در آزمون یوس استفاده کنید.

در طول دوره ی آمادگی برای آزمون یوس اگر پایه ریاضی قوی و مناسبی دارید ، میتوانید مطالب و مباحث را به کمک ویدیو های آموزشی رایگان موجود در یوتیوب و یا وبسایت یوستانبول بخوانید و به صورت self study و یا خود خوان بر مباحث تسلط کافی بدست آورید.

همچنین میتوانید از کلاس های خصوصی آزمون یوس در موسسات مختلف استفاده کرده و یا از معلم خصوصی بر طبق نظر مشاور مباحث را یکی یکی خوانده و تسلط یافته و نمره قبولی مورد نظر خود را کسب کنید.

برای شروع بهتر است از کتب ترک و انگلیسی زبان متروپل و یا پوزا استفاده کنید . این کتب سطح مقدماتی داشته و برای شروع و یادگیری و تست های تمرینی هر مبحث کتابهای خوبی محسوب میشوند.

اگر خواندن مباحث به زبان ترکی و انگلیسی برای شما مشکل است میتوانید از کتب تی نی تی و یا یوس کوییز که درسنامه فارسی دارند استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این کتب فقط در زمینه درسنامه فارسی برای شما مفید واقع میشوند و در نهایت برای تست زنی و حتی تست های تمرینی باید از تست های کتب پوزا و متروپل استفاده کنید.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up