isletme-yonetimi

رشته مدیریت بازرگانی چیست؟

فعالیت های سازمان مدیریت که شامل کنترل و نظارت بر عملیات تجاری در بنگاه ها می شود، به پاسخ این سوال تبدیل می شود که مدیریت کسب و کار چیست. از نظر مدیریت و رهبری در این ساختار سازمانی; حوزه های پروژه، مالی، حسابداری، منابع انسانی، تولید و بازاریابی. دپارتمان مدیریت بازرگانی به منظور حصول اطمینان از همکاری افراد و هدایت آنها به یک هدف، برای انجام کلیه کارها و فعالیت های خود، دانشجویان را آموزش می دهد. این دپارتمان که افراد مجهز را از نظر مالی و مدیریت شرکت های کوچک یا بزرگ در بخش دولتی یا خصوصی آموزش می دهد، همچنین قصد دارد کارآفرینان جدید را به این بخش بیاورد. اساساً هدف مدیریت کسب و کار این است که یک شرکت را از نظر مدیریتی سودآورتر و قوی تر کند. در بخش اطلاعات آکادمیک در مورد فرآیندهایی که مستقیماً بر مدیریت کسب و کار تأثیر می گذارد و در فرآیندهای اداری مؤسسات و سازمان ها نقش فعال دارد، داده می شود. در این بخش، توانایی کسب مهارت های مدیریتی و کمک به توسعه مدیریت شرکت به دانش آموزان آموزش داده می شود. دوره های دپارتمان مدیریت بازرگانی شامل مسائل حقوقی، اداری و مالی است که شرکت ها را قادر می سازد تا در تمامی پروژه های اداری و تولیدی کار کنند. نامزدهایی که مدیریت بازرگانی را انتخاب می کنند باید افرادی باشند که دارای مهارت های رهبری، علاقه مند به اقتصاد و ساختار اداری، مسئولیت پذیر، دارای مهارت های ارتباطی موثر، منضبط و برای توسعه شخصی باشند.

دوره آموزشی گروه مدیریت بازرگانی چند سال است؟

گروه مدیریت بازرگانی دارای مدرک کاردانی 2 ساله و دوره کارشناسی 4 ساله است. نمرات پایه مدیریت بازرگانی ممکن است سال به سال متفاوت باشد. فارغ التحصیلان دپارتمان 2 ساله مدیریت بازرگانی می توانند در صورت فارغ التحصیلی یا تحصیل در آخرین سال تحصیلی، با شرکت در آزمون انتقال، روند تحصیل خود را تکمیل کنند. از جمله برنامه هایی که این بخش حق دارد با DGS پاس کند. گروه مدیریت بازرگانی، گروه اقتصاد و دارایی، گروه مدیریت لجستیک، گروه مالی و بانکداری، گروه اقتصاد کار و روابط صنعتی، گروه اقتصاد، گروه انفورماتیک بازرگانی. مدیریت بازرگانی نیز از جمله برنامه های تحصیلات تکمیلی است. افرادی که دوره های کارشناسی ارشد را با یا بدون پایان نامه به پایان رسانده اند، می توانند حق کار در بخش خصوصی را در وضعیت بالاتر و همچنین دنبال کردن یک حرفه آکادمیک کسب کنند. علاوه بر این، برای کسانی که می خواهند در بخش مدیریت بازرگانی به عنوان آموزش آزاد تحصیل کنند، یک برنامه مدرک کاردانی 2 ساله وجود دارد. داوطلبانی که دپارتمان را از آموزش آزاد تکمیل کرده اند، حق ورود به DGS و دریافت آموزش در برنامه های رسمی کارشناسی را دارند.

درس های رشته ی گروه مدیریت بازرگانی چیست؟

کسانی که در مقطع کاردانی مدیریت بازرگانی می خوانند 4 ترم و کسانی که در مقطع کارشناسی 8 ترم تحصیل می کنند مسئولیت دروس مختلف را دارند. دوره های این برنامه که در آن بر عملکردهای تجاری در سال اول بخش و مدیریت در سال دوم تاکید شده است، به شرح زیر ذکر شده است:

 • مفاهیم اساسی حقوق
 • توابع کسب و کار
 • قانون تعهدات اصول کسب و کار
 • حسابداری عمومی
 • اصول بازاریابی
 • قانون تجارت بیمه و تامین اجتماعی
 • تجارت بین المللی
 • حسابداری و حسابرسی انفورماتیک
 • کسب و کار بیمه و مدیریت ریسک
 • تجارت و تجارت بین المللی اقتصاد و دارایی
 • سیستم های مدیریت اطلاعات
 • رفتار سازمانی
 • سرمایه گذاری مخاطره آمیز بانکداری و مالی

مسئولیت دروس انتخابی به ویژه این دروس اصلی بر عهده دانشجویان است. افرادی که تمام این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارند، در صورت موفقیت در DGS می توانند از کلاس سوم شروع کنند.

فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی در ترکیه چه می کنند؟

فارغ التحصیلان دپارتمان مدیریت بازرگانی فرصت های شغلی در هر دو بخش دولتی و خصوصی دارند. این سوال که مدیریت بازرگانی در همه موسسات چه می کند. با کار در نقش‌های بسیاری از تولید تا بازاریابی، از امور مالی تا منابع انسانی، از مدیریت میانی تا مدیریت ارشد، به کسب‌وکار کمک می‌کند. افرادی که از بخش فارغ التحصیل شده و زندگی کاری را آغاز کرده اند. می تواند در تمام بخش های صنعتی، شرکت های حسابرسی، بانک ها، موسسات سرمایه گذاری و مالی، شرکت های بیمه، موسسات و سازمان های دولتی فعالیت کند. شما می توانید با کار در بخش های حسابداری، منابع انسانی، فروش و بازاریابی در بخش صنعت، متخصص شوید و با کسب تجربه در واحد، مدیر شوید. فارغ التحصیلان این دپارتمان می توانند با توجه به درس هایی که در طول تحصیل آموخته اند، کسب و کار خود را باز کرده و زمینه اشتغال بسیاری از افراد را فراهم کنند.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی چیست؟

از نظر فرصت های شغلی، مدیریت بازرگانی این امکان را دارد که در بسیاری از موسسات مختلف و همچنین در واحدهای مختلف شرکت ها فعالیت کند. فارغ التحصیلان این دپارتمان در صورت تکمیل دوره کارشناسی ارشد و همچنین کارمندان امور مالی، خرید و فروش، می توانند به عنوان آکادمیک در دانشگاه مشغول به کار شوند. داوطلبان دارای مدرک لیسانس نیز می توانند شغلی به عنوان CPA یا CPA ایجاد کنند. برای این امر کسب امتیاز کافی از آزمون های مورد نیاز این حرفه و گذراندن دوره کارآموزی اجباری ضروری است. فارغ التحصیلان این بخش تقریباً در هر رشته تجاری مورد نیاز هستند. حقوق مدیریت بازرگانی با توجه به بخش، موقعیت، دانش زبان و صلاحیت افراد متفاوت است. افرادی که در زمینه خاصی تجربه دارند می توانند در آینده با توجه به سابقه و مسئولیت خود حقوق بالایی دریافت کنند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در طی مراحل کاریابی به آگهی های استخدام در سایت Kariyer.net دسترسی داشته باشند. آنها می توانند گزینه هایی مانند آگهی های شغلی مدیر تجاری و آگهی های شغلی رئیس کسب و کار را در این صفحه ارزیابی کنند.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up