رشته مهندسی بسته بندی در ترکیه

رشته مهندسی بسته بندی در ترکیه چیست؟

بخش طراحی بسته بندی یک رشته در مقطع کاردانی است. طراحی بسته بندی به عنوان یک حوزه تخصصی در زمینه طراحی گرافیک محسوب می شود. هدف آن ارائه اطلاعات لازم در مورد مواد و تکنیک های طراحی و چاپ به دانشجویان و اطمینان از اشتغال دانشجویان در این زمینه است. علاوه بر این، مطالعات مختلفی برای حفاظت، نگهداری و جلوگیری از آسیب دیدن محصولات انجام می شود تا دانشجویان دانش دقیقی در این زمینه داشته باشند. تامین نیازهای کاربران در صنعت بسته بندی از اهداف اصلی این بخش می باشد. اساسی ترین پاسخ به این سوال که دپارتمان طراحی بسته بندی چیست این است که تولید نوعی بسته بندی را طراحی کند که حفاظت و نگهداری محصولات را مطابق با خواسته ها و نیازهای شرکت های این بخش تضمین کند و اطمینان حاصل شود که چه کسی می تواند این طراحی را تحت آموزش خاصی فرا گیرد و انجام دهد.

دوره آموزشی رشته طراحی بسته بندی چند سال است؟

مدت تحصیل این دپارتمان 4 ترم، یعنی 2 سال می باشد. نمرات پایه دپارتمان طراحی بسته بندی با توجه به سالی که در آزمون دانشگاه برگزار می شود متفاوت است. دانشجویان باید 120 ECTS را با موفقیت تکمیل کنند و شرایط فارغ التحصیلی مشخص شده توسط دانشگاه را برای فارغ التحصیلی در طول دوره تحصیلی 2 ساله پس از استقرار در این گروه برآورده کنند. دانش آموزانی که تحصیلات 2 ساله خود را با موفقیت به پایان برسانند، پس از کسب امتیاز کافی از آزمون، می توانند با قبولی در بخش های مربوطه در مدت 4 سال تحصیل خود را به پایان برسانند.

دروس رشته طراحی بسته بندی چیست؟

دانشجویانی که در دپارتمان طراحی بسته بندی تحصیل می کنند در طول تحصیلات 2 ساله کاردانی خود دروس نظری و کاربردی را می گذرانند. دوره های گروه طراحی بسته بندی را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

 • کامپیوتر و برنامه های طراحی به کمک کامپیوتر
 • رسم فنی
 • تاریخچه طراحی بسته بندی
 • حروف و تایپوگرافی
 • تاریخ هنر
 • فناوری های تولید در بسته بندی
 • تکنیک های چاپ
 • اصول طراحی بسته بندی
 • نهاد و هویت برند در بسته بندی
 • بازیافت و اکولوژی در بسته بندی
 • طراحی گرافیک بسته بندی
 • مواد و فناوری های تولید

افراد فارغ التحصیل طراحی بسته بندی چه می کند؟

دانشجویانی که از این دپارتمان فارغ التحصیل می شوند می توانند در موسسات دولتی و خصوصی در صنعت بسته بندی مشغول به کار شوند. در راستای نیاز موسسات این بخش، تعیین مواد بسته بندی برای طراحی موسسه، طراحی بسته و ارائه آن به شرکت پاسخ به این سوال است که بخش طراحی بسته بندی چه می کند؟ فارغ التحصیلان این گروه در شرکت های فعال در صنعت بسته بندی، طراحی مفهومی و گرافیک بسته بندی را انجام می دهند. آنها مسئولیت اجرا و کنترل کلیه کارهای طراحی گرافیک در طراحی بسته بندی و کلیه فرآیندهای طراحی مانند لوگو، چیدمان، تصویرسازی و تایپوگرافی را بر عهده دارند. علاوه بر این طراحان بسته بندی طراحی برند و قالب را مطابق با چشم انداز شرکت انجام می دهند و به شرکت ارائه می کنند. پس از انجام طراحی لازم برای بسته بندی به شرکت ارائه شده و مراحل چاپ طرح را آغاز می کنند.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیل طراحی بسته بندی چیست؟

دانشجویانی که از این دپارتمان فارغ التحصیل می شوند این امکان را دارند که در رشته های مختلف شغلی پیدا کنند. دانشجویانی که از این دپارتمان فارغ التحصیل می شوند در موسسات مختلف مانند آژانس های تبلیغاتی، کارگاه های تبلیغاتی، سازمان های صنعتی، بازرگانی و سازمان های دولتی فرصت شغلی دارند. کسانی که از این دپارتمان فارغ التحصیل می شوند و می خواهند به عنوان طراح بسته بندی کار کنند، می توانند در زمینه های مختلف طراحی کار کنند. حقوق بخش طراحی بسته بندی با توجه به شرکت و شایستگی های افراد متفاوت است. فارغ التحصیلان این دپارتمان می توانند در موسسات مختلف به عنوان عنصر طراحی و همچنین طراح بسته بندی فعالیت کنند. کسانی که مایل به فعالیت در این زمینه هستند می توانند به آگهی های استخدامی مربوطه در سایت Kariyer.net دسترسی داشته باشند.

همچنین برای دریافت مشاوره برای تحصیل رشته طراحی بسته بندی در دانشگاه های ترکیه در مقطع فوق دیپلم بر روی لینک کلیک کنید و یا از پایین صفحه به پشتیبان یوستانبول در واتساپ پیام ارسال کنید.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up