رشته میراث فرهنگی و گردشگری در ترکیه

رشته میراث فرهنگی و گردشگری چیست؟

میراث فرهنگی؛ این نام به آثاری اطلاق می شود که از آغاز تاریخ بشر توسط تمدن ها و جوامع مختلف ایجاد شده است که برای تاریخ بشر بسیار مهم است. اداره میراث فرهنگی و گردشگری افرادی را آموزش می دهد که این آثار هنری با ارزش فرهنگی و هنری را بشناسند و ترویج دهند و با آگاهی از اهمیت این آثار در بخش گردشگری به توسعه و پایداری بخش گردشگری کمک کنند. در پایان دوره آموزشی، دانش آموختگان با دانش و تجهیزات لازم برای حفاظت از میراث فرهنگی و انتقال آثار به نسل های آینده به شایستگی می رسند. این بخش به نیاز به پرسنل واجد شرایط برای فعالیت های فرهنگی و بخش گردشگری پاسخ می دهد.

دوره آموزشی رشته میراث فرهنگی و گردشگری چند سال است؟

گروه میراث فرهنگی و گردشگری یک دوره کاردانی دو ساله است. پس از اتمام دو سال تحصیل، انتقال به بخش های کارشناسی با آزمون (DGS) امکان پذیر است. نمرات رشته میراث فرهنگی و گردشگری بر اساس دانشگاه ها متفاوت است. رشته میراث فرهنگی و گردشگری نیز در دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی در دسترس است.

دروس رشته میراث فرهنگی و گردشگری چیست؟

کاردانی میراث فرهنگی و گردشگری شامل دوره هایی با تمرکز بر گردشگری، فرهنگ و تاریخ هنر است. برنامه درسی دو ساله شامل دروس اجباری و انتخابی مانند هنر تمدن های آناتولی، باستان شناسی، نقاشی، تاریخ معماری، تاریخ عمومی هنر و موزه شناسی است.

فارغ التحصیلان میراث فرهنگی و گردشگری چه می کنند؟

فارغ التحصیلان این دپارتمان می توانند در سمت های مختلف در زمینه تحصیلی خود مشغول به کار شوند. آنها می توانند به عنوان مجری تور یا راهنمای در بخش گردشگری فعالیت کنند. آنها می توانند در بخش ارتباط با مشتری در تاسیسات توریستی کار کنند. آنها می توانند مسئولیت موزه ها و گالری های دولتی یا خصوصی را بر عهده بگیرند. امکان راهنمایی برای گردشگران داخلی یا خارجی وجود دارد. آنها می توانند تور برنامه ریزی کنند و نقش فعالی در بخش برنامه ریزی آژانس های مسافرتی داشته باشند. آنها می توانند در گالری های هنری، در بخش های فرهنگ و گردشگری مؤسسات عمومی کار کنند. آنها می توانند در دفاتر اطلاعاتی که به گردشگران خدمات ارائه می دهند مشاور شوند. همچنین فرصت هایی برای کار در مؤسسات انتشاراتی وجود دارد که انتشاراتی مانند کتاب و بروشور برای گردشگران و مسافران تهیه می کنند. می توان در هر سازمانی که سرمایه های فرهنگی را ارتقا می دهد، کار کرد.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان رشته میراث فرهنگی و گردشگری چیست؟

فرصت های شغلی میراث فرهنگی و گردشگری متنوع است. فارغ التحصیلان این برنامه می توانند به لطف دانش خود در مورد میراث فرهنگی فرصت کار در موسسات و سازمان های عمومی، سازمان های غیر دولتی، شرکت های اقامتی و تور را پیدا کنند. همچنین با گذراندن آموزش های لازم می توان راهنمای گردشگری شد. آنها می توانند در موزه ها، اماکن تاریخی، شهرداری ها و ادارات مختلف زیر نظر وزارتخانه های مربوطه کار کنند. آنها می توانند در بنیادها، کتابخانه ها، آرشیوها، تیم های تحقیقاتی شغل پیدا کنند. آنها همچنین می توانند کسب و کار خود را در زمینه هنر ایجاد کنند. حوزه‌های تجاری میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند شامل تمامی مؤسسات و سازمان‌های فعال در حوزه‌های گردشگری، هنری و فرهنگی باشد. فارغ التحصیلان این دیپارتمنت کاندیدای مناسبی برای مشاغل در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری در بخش خصوصی و همچنین برای کلیه مشاغلی هستند که نیاز به فرهنگ عمومی دارند. کسانی که مایل به فعالیت در این زمینه هستند می توانند به آگهی های استخدامی مربوطه در سایت Kariyer.net دسترسی داشته باشند. به لطف ویژگی فیلتر Kariyer.net، آنها می توانند آگهی های شغلی را بر اساس دسته بندی هایی مانند سبک کاری، سطح موقعیت، شهر و منطقه فهرست کنند و برای مناسب ترین آگهی شغلی برای آنها درخواست دهند.

همچنین برای دریافت مشاوره برای تحصیل رشته میراث فرهنگی و گردشگری در دانشگاه های ترکیه در مقطع فوق دیپلم بر روی لینک کلیک کنید و یا از پایین صفحه به پشتیبان یوستانبول در واتساپ پیام ارسال کنید.

جدیدترین کتابها

keyboard_arrow_up